Większość osób kupuje ubezpieczenie OC samemu. Oczywiście możliwe jest kupienie odpowiadającego nam ubezpieczenia OC możliwie najtaniej, niestety częściej zdarza się, że ulegamy reklamie, wybieramy ubezpieczenie drogie, z którego nie jesteśmy zadowoleni, dodatkowo na próżno marnując czas na samodzielne poszukiwanie.

Innym rozwiązaniem przy zakupie ubezpieczenia OC i AC jest zasięgnięcie opinii znajomych i przyjaciół. To rozwiązanie znów może okazać się zarówno strzałem w dziesiątkę i zakupem najtańszego OC na rynku, jak i kompletnym niewypałem, gdyż rynek ubezpieczeń komunikacyjnych jest bardzo aktywny i to co było atrakcyjne kilkanaście miesięcy temu, teraz może nie być już dobrą ofertą.

Kolejną możliwością na kupno OC tanio jest konsultacja z agentem ubezpieczeniowym, który to olśni nas swoją kompetencją i wyklaruje plusy sugerowanego przez siebie taniego OC i spuentuje ofertę przedstawiając ”najkorzystniejsze” towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym to zupełnie „przypadkowo” pracuje. Nie musimy się długo głowić, żeby ujrzeć dlaczego takie rozwiązanie nie leży w naszym interesie. Taniego OC w taki sposób z pewnością nie znajdziemy.

Najrozsądniejszym rozwiązaniem naszego kłopotu związanego z poszukiwaniem taniego OC jest skorzystanie z kalkulatorów ubezpieczeń komunikacyjnych, jakie możemy znaleźć na stronach internetowych dobrych porównywarek. Strony te współpracują z towarzystwami ubezpieczeniowymi, udostępniając nam możliwość wyliczenia składki za najtańsze OC i AC naszego auta proponowane przez kilkadziesiąt największych towarzystw na rynku i wybranie najtańszej dla nas opcji.

Użycie takiego kalkulatora jest zarazem szybkie, wygodne, łatwe i rzetelne, bo ceny ukazują precyzyjnie stawkę za ubezpieczenie auta, jaką przyjdzie nam zapłacić.