Najczęstsze pytania o ubezpieczenia

Czy w kalkulatorze ubezpieczeń znajdziemy najtańsze OC?

Wielu z Państwa zadaje nam pytania, czy istnieje coś takiego jak rzetelny kalkulator najtańszego OC? Zapewniamy, że takie kalkulatory istnieją w porównywarkach ubezpieczeń. Niestety na rynku w rzeczywistości mamy dwie porównywarki ubepzieczeń, które pozwalają nam znaleźć realne ceny OC i AC. Z jedną z nich współpracujemy. Jak działa kalkulator najtańszego OC dowiecie się z artykułu, który przygotowaliśmy dla Was z okazji zbliżającego się nowego roku 2018. Przy okazji cały zespół tanie-ubezpieczenie-oc.pl życzy Państwu szczęśliwego Nowego Roku.

Jak kupić tanie OC samochodu?

Najlepszym sposobem na zakup korzystnego OC jest zapoznanie się ze ofertami wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych. Można to zrobić udając się do firmy ubezpieczeniowej na konsultacje z agentem, jednak jest to dość czasochłonne, a wizyty w kilku firmach mogą nam zająć nawet kilka godzin. Drugą metodą jest sprawdzenie ofert typu direct, które większość firm już posiada. Oferty ubezpieczeń direct można poznać za pośrednictwem Internetu. Proces również zabierający czas i monotonny, ponieważ musimy kilka razy wypełniać ten sam formularz, wpisując szczegółowe dane pojazdu i swoje na stronie każdego ubezpieczyciela. Ostatnim i najwygodniejszym sposobem na sprawdzenie najtańszego OC dla swojego samochodu jest skorzystanie z kalkulatora OC. Jest to narzędzie pozwalające na proste i szybkie porównanie ofert nawet kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych, po wypełnieniu uniwersalnego formularza. Porównywarka ubezpieczeń określi przybliżoną składkę jaką przyjdzie nam zapłacić u ubezpieczyciela. Możemy więc łatwo wybrać najkorzystniejszą opcję i skierować się bezpośrednio do firmy, która ją oferuje.

Gdzie znaleźć tanie OC, AC i inne ubezpieczenia auta?

Taniego OC czy AC na pewno nie powinniśmy szukać bezpośrednio w siedzibach towarzystw ubezpieczeniowych. Najkorzystniej zakupić ubezpieczenie samochodu przez Internet. Directy – bo tak się nazywają ubezpieczenia, w których umowa podpisywana jest za pośrednictwem Internetu, są obecnie konkurencyjne na rynku ubezpieczeń. Firmy oferujące ubezpieczenia direct mogą się pochwalić najniższymi cenami za OC i AC. Fakt ten wynika z obniżenia kosztów, jakie niesie za sobą np. zatrudnienie agenta do obsługi klientów w siedzibie firmy. Taniego OC, AC i innych ubezpieczeń auta możemy szukać w kalkulatorze OC. Istnieje na rynku kilka serwisów oferujących usługę kalkulatora ubezpieczeń, za pomocą którego w łatwy sposób możemy określić, która firma może zaoferować nam najniższą składkę za ubezpieczenie swojego samochodu.

Na co uważać kupując tanie AC?

Ceny ubezpieczenia AC są bardzo różne i zależą od wielu czynników. Cena ubezpieczenia AC jest często uwarunkowana indywidualnymi potrzebami klienta oraz zakresem ubezpieczenia. Tanie AC w takim wypadku nie zawsze znaczy dobre. Kupując tanie AC musimy być przygotowani na to, że ochrona naszego samochodu może być w pewnym sensie ograniczona. Często kupujemy auto casco będąc tego faktu nieświadomymi. Dlatego jeśli została nam zaoferowana podejrzanie niska stawka za AC warto dokładnie przejrzeć umowę i rozwiać wszystkie wątpliwości co do zakresu ubezpieczenia.

Czy warto kupić tanie OC?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest ubezpieczeniem standardowym i jego zakres z reguły nie różni się w zależności od ubezpieczyciela, u którego to ubezpieczenie nabywamy. Różni się natomiast wartość składki. Towarzystwa ubezpieczeniowe starają się zaoferować najbardziej konkurencyjną cenę na rynku. W tym celu dopasowują swoje oferty do konkretnych grup docelowych i stosują okresowe promocje. Warto więc być na bieżąco, czytać aktualności i porównywać oferty w kalkulatorze bo zakup OC najtaniej nie jest wcale trudny, a jego jakość wcale nie odbiega od ofert wygórowanych.

Jaki tani pakiet ubezpieczeń wybrać dla nowego auta?

Jeżeli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami nowego samochodu warto zdecydować się na wybór kompletnego ubezpieczenia. Proponujemy zatem OC + AC a nawet NNW. Konkurencja na rynku towarzystw ubezpieczeniowych zmusza je do wprowadzania różnych promocji. Sprzyjają one bardzo często kierowcom posiadającym nowe auta. Ceny mogą być jednak bardzo rozbieżne u różnych ubezpieczycieli więc najprościej jest porównać kilka ofert w kalkulatorze. Kalkulator pozwala na obliczenie składni zarówno w zakresie OC, jak i AC, za pomocą jednego formularza. Jesteśmy w stanie wówczas wybrać optymalny pakiet dla ubezpieczenia samochodu: tanie ubezpieczenie OC i dobrej jakości ubezpieczenie AC, chroniące nas i nasz nowy samochód przed wszelkiego typu zagrożeniami.

Gdzie kupić tanie OC, kiedy jesteśmy młodymi kierowcami?

Ze względu na zwyżkę składki za wiek do 25 lat oraz małe doświadczenie, młodym kierowcom najtrudniej jest znaleźć tanie OC. Na szczęście firmy ubezpieczeniowe o takich obiecujących kierowcach nie zapominają i często wychodzą do nich z okresowymi promocjami. Jeśli jesteś młodym kierowcą najlepiej sprawdź jaką ofertę obecnie towarzystwa ubezpieczeniowe przygotowały dla Ciebie. Aby ułatwić ten proces, zaoszczędzić czas i pieniądze, szukając taniego OC, polecamy zajrzeć do internetowej porównywarki ubezpieczeń. Kalkulator OC pozwala on na uzyskanie dostępu do pierwszej wiedzy na temat wartości składek, obliczonych po określeniu wszystkich parametrów samochodu i profilu kierowcy.

Chcesz się dowiedzieć ile kosztuje Twoje ubezpieczenie? Sprawdź nasz kalkulator OC/AC