Brak znajomości narzędzia, jakim jest kalkulator OC, sprawia, że większość kierowców nadal przepłaca za ubezpieczenie samochodu, nie mając dostępu do porównania ofert na szeroką skalę. W przeprowadzonych przez IPSOS badaniach, na zlecenie Link4, wykazano, że polscy kierowcy, dzięki porównaniu ubezpieczeń, mogą zaoszczędzić na polisie średnio 420 zł!

Zastanawiając się, jak tego dokonać, popadamy w rezygnację, z uwagi na perspektywę dowiadywania się o cenę w każdej placówce ubezpieczyciela. Wcale jednak nie musimy tracić całego dnia, żeby dowiedzieć się jaką ofertę ubezpieczenia OC przedstawią nam największe towarzystwa ubezpieczeniowe w Polsce. Do tego właśnie ma posłużyć nam kalkulator najtańszego OC! Najlepszym kalkulatorem OC na polskim rynku jest ubea.pl, która przelicza składki za ubezpieczenie samochodu kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych w zakresie OC, AC oraz NNW.

Jak porównać oferty w kalkulatorze najtańszego OC? Wystarczy odpowiedzieć na pytania zawarte w krótkim formularzu, podając wyłącznie prawdziwe dane, gdyż od tego zależy wiarygodne porównanie ofert. Po wypełnieniu formularza ukaże nam się tabela wynikowa, w której będą posortowane proponowane składki za tanie OC od najniższej do najwyższej. W serwisie ubea.pl można zamówić wybrane ubezpieczenie przez internet i cieszyć się najtańszym ubezpieczeniem samochodu na rynku.

Jak długo trwa porównanie składek w kalkulatorze OC? Na wizyty w kilku towarzystwach ubezpieczeniowych musielibyśmy przeznaczyć cały dzień. Porównanie składek w kalkulatorze najtańszego OC trwa ok. 10-15 minut i daje nam pogląd na kilkanaście ofert największych na rynku ubezpieczycieli. Dlaczego więc nie skorzystać z tego narzędzia i zaoszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie OC? Zwłaszcza, że używanie kalkulatora nie wymaga żadnych opłat, ani rejestracji? Na dzień dzisiejszy nie ma lepszego sposobu na kupno najtańszego OC na rynku.