3 lata później amerykańska grupa Liberty Mutual także wkroczyła na polski rynek ubezpieczeń direct pod nazwą Liberty Direct, rozszerzając swoją ofertę ubezpieczeń o klientów indywidualnych.

Direct różni się od ubezpieczenia auta drogą tradycyjną pod kilkoma względami. Gdy kupujemy ubezpieczenie direct spotykamy się z innym procesem zakupu i obsługą nabywcy. Jedynym kanałem dystrybucji w momencie sprzedaży ubezpieczeń OC i AC jest telefon i internet. Kierowcy zainteresowani kupnem ubezpieczenia OC lub AC nie muszą już umawiać się z agentami ani odwiedzać oddziałów firm ubezpieczeniowych.

Sprawdzenia oferty za ubezpieczenie samochodu dokonują za pomocą kalkulatora OC zamieszczonego na stronie internetowej firmy sprzedającej ubezpieczenia direct, bądź też zamawiając rozmowę z konsultantem, który telefonicznie udziela nam informacji dotyczących wartości składki za ubezpieczenie naszego samochodu.

To, co najsilniej przyciągnęło kierowców do korzystania z ofert directów, to korzystna cena. Towarzystwa sprzedające directy mogą przedstawić bardzo niskie stawki ze względu na to, że minimalizują wydatki ponoszone przez tradycyjne firmy na prowizje dla agentów ubezpieczeniowych i utrzymanie biur.

Tanie ubezpieczenie samochodu jesteśmy w stanie nabyć zatem przez internet, oszczędzając czas i pieniądze.

Tanie ubezpieczenia mogą nam zaoferować m.in. takie TU jak AXA DIRECT, Link4 czy AVIVA. Ubezpieczenia direct są najlepszym rozwiązaniem dla właścicieli pojazdów, którzy cenią sobie wygodę zamówienia i czas, a zarazem nie chcą płacić słono za ubezpieczenia komunikacyjne.